cafe racer sele nasıl yapılır kapak

Cafe Racer sele yapım

Sele işi cafe racer yaparken özel yaptırmanız gereken parçalardan birisi. Genelde ihmal edilip alafortanfoni yaparlar çünkü uğraşmak istemezler. Bununla birlikte cafe racer selesi mümkün olduğunca ince, hemen ardındaki kuyruk tarafı ise yuvarlak ve açılı olmalıdır.

“İyi anlatıyorsun da nasıl olacak?” derseniz de cevap: fiberglas. Fiberglasla istediğiniz şekle ulaşmanız kolaydır ve sağlam olur, Üstelik son derece kolay ulaşacağınız bir malzemedir. Hatta deneme ile birkaç seferde kendiniz bile yapabilirsiniz.

Bu aşamada şu sayfadaki videolara bir göz atın. Açılacak sayfada fiberglas kalıp ve dökümü anlatan videolar var.

İkinci işe yarar sayfa ise: “Café Racer Nasıl Tasarlanır?” sayfası. Bu sayfada cafe racer motosiklet tasarımı nasıl yapılır, hangi ölçü ve kurallara uymak gerekir konularını bulabilirsiniz.

Cafe racer sele sünger

Bu aşamada da koltukçular, süngerciler doğru adrestir. İstediğiniz yoğunlukta (sertlikte) sünger alabilirsiniz. Tabii ki istediğiniz şekle ulaşmak da bir iş ama süngeri kolayca keser ve şekillendirirsiniz. Kısacası sele için sünger kolay bir malzeme olduğu için bunun da üstesinden kendi kendinize gelirsiniz. Ya da gidip bir dünya para vererek istemediğiniz sonuçlara razı olun. Tercih sizin 🙂

Önerilen yazı