Café racer tasarımı ve fikirler

Café racer tasarımı en önemli nokta. Neden mi? Çünkü sonuç itibarı ile güzel görünmesi için yapılıyor değil mi?

İşte tam da bu noktada tasarım kavramı öne çıkıyor. Tasarım derken tasarlamaktan, tasarım aşamasından bahis ediyorum. Café racer tasarımı bittiğinde her ayrıntısı belirlenmiştir. Sadece görüntüsü değil. Parçalarından ayarlarına kadar önceden kararlaştırılmış olmaktan bahsediyorum.

Café racer tasarımı, tıpkı tüm tasarımlar gibi en başta yapılmalıdır. Café racer tasarımı, istediğimiz özelliklere ulaşmak için ne gerekiyorsa hepsini kapsar. Daha hiç bir değişikliğe, alıma başlamadan ne yapacağımızın listesini belirler.

cafe racer tasarım fikirleri, sele yükseklik deneme, sol alttan çekim
gidon yüksekliği denemeleri

Uzun bir araştırma devresi geçirdik. Hatta sitemizin üst kısmındaki fotoğraf bu aşamaları anlatması için yapıldı. Hiç bir unsuru bire bir kopyalamamak gibi bir kararımız en başından beri olsa da; ışık verebilecek, “Bak işte bu güzel!” dedirtecek zeka parıltılarını aradık. Binlerce fotoğraf biriktirildi desek yalan olmaz (malum başka projeler de olacak 🙂 ). Bu aşamada özellikle İtalya’daki motosiklet fuarındaki zenginliğin, neredeyse Avrupa’nın café racer – bobber meselesine koşarcasına girmekte olmasının itici güç olduğunu söylemek lazım.

Bu evrede bir çok projenin ayrıntılarına bakıldı ve ne yöne doğru gidileceği kararlaştırıldı. Düşündükçe ve baktıkça fikir fikri kovaladı ve bir çok özgün düşünce de bu süreçte projeye dahil oldu.

Seçenekler arasında kaybolmak yerine, bütünde lezzeti yakalayabilecek bileşenleri aramaya koyulduk. Sonunda tercihimiz, en başından itibaren bütünden parçaya gitmek oldu. Kısacası biz proje sonunda ne olacağını biliyoruz lakin sizin sonuna kadar buradan takip etmeniz gerekiyor 🙂

 

One comment

Comments are closed.