Café Racer 02 Özel Yapım Custom Motosiklet

Cafe Racer 02 Boyadan Geliş

Biraz geciktik ve sabırsızlandık evet.

Boya ustamız çok ağır bir grip geçirip on beş gün yattı, neredeyse hastanelik oldu. Boya işlemine geç başladı ama sonrasında yağmur kaynaklı kuruma sorunları yüzünden bekledik. Bazı parçalardaki başarıdan memnun olmayan ustamız tekrar boyayacağım dedi ve iyice uzadı boyama aşaması.

Fakat değdi.

Çünkü her motorlu araç için önemli ama cafe racer için boya daha da önemli. Neden derseniz cafe racer’da zaten fazlasıyla az gövde paneli var. Dolayısıyla güzel görünen bir motosiklet istiyorsanız iyi bir ustanın elinden çıkan boyama şart.

Hayır.

Renk çok ama çok önemli. Kötü bir renk ne kadar iyi boyanmış olursa olsun cafe racer sadece boya ile kurtulmaz; doğru renkler ve doğru rengin doğru yerde uygulanması gerekli.

Cafe racer boyama için genelde pek de alışıldık olmadığımız noktaların renklendirilmesini şart koşuyor. Mümkün olduğunca soyulmuş bir motosikletimiz olduğu için motor bloğu en büyük en görünen kısım. Size tavsiye odur ki, motorun bloğunun, kapağının görünümüne çok dikkat edin.

Neyse ki mart sonunda boya işlemi bitti ve birleştirme aşamasına çok yakında geçeceğiz.  Tüm parçalar hazır, montaj ve ayardan sonra ufak bir kutlama ile CF02 bitecek ve güzel günler gelecek 🙂